curve

Honor Roll

2016-2017 – Term 4

West Hempfield Middle School

 

 

 

 

Excellent

High Honor

Honor

Honorable Mention

Bair, Elizabeth J.

Bane, Kelly A.

Allison, Caleb D.

Anderson, Tyler N.

Benjamin, Mya G.

Bierhals, Gillian M.

Allison, Seth S.

Bagshaw, Tyler J.

Blahovec, Cydney A.

Blahovec, Abigail J.

Bailey, Cassidy M.

Ballantyne, Yasmine N.

Booth, Jennifer K.

Blahovec, Benjamin W.

Bartolli, Dominick V.

Bath, Sidney K.

Brockhoff, Jillian L.

Bomer, Brooke E.

Beckering, Ryan C.

Begonia, Lucas J.

Brown, Garrison M.

Bruno, Nicholas R.

Burkardt, Aidan R.

Blasik, Lorelai P.

Brown, Paula I.

Bryan, Claire E.

Caldarelli, Alyssa S.

Bozich, Dalton J.

Busch, Damion M.

Capasso, Samuel L.

Carson, Alyssa N.

Brozack, Kiersten

Carulli, Faith A.

Ciesielski, Shane E.

Carulli, Marchello A.

Cairns, Lauren E.

Clayton, Katie E.

Conley, Natalia N.

Chicklo, Rocco

Caldarelli, Ashley S.

Domonkos, Emily D.

Crivello, Colin D.

Ciesielski, Paige V.

Cecconello, Jadyn S.

Dugan, Matthew A.

Davis, Hailey L.

Cook, Brodey D.

Choby, Derek A.

Echard-Moorey, Aaliyah

DeLuca, Rosalia M.

Cowherd, Ena R.

Colchagie, Zachary K.

Hickle, Sydney A.

DeSantis, Nicholas P.

Custer, Adam J.

Coley, Khalib T.

Hill, Marissa C.

Diflorio, Abagale R.

Dancu, Andrea R.

Collier, Dominick J.

Horton, Caden C.

Dionisi, Gavin N.

Davanti, Isabella M.

Copley, Cheyenne M.

Iezzi, Gabriella M.

Dunlap, Aiden M.

DeMichele, Zoey J.

Cotyk, Hunter S.

Jasiewicz, Emma E.

Flock, Landon C.

Duggan, Julia C.

Craft, Alexis M.

Kohler, Allison N.

Flynn, Sara R.

Fetter, Oden J.

Dalicandro, Giana L.

Kosinski, Brooke M.

Friel, Kole C.

Flynn, Nina J.

Dedo, Meghan E.

Kovalcik, Caden A.

Gallentine, Jenna E.

Friel, Kaden E.

Dunn, Lydia G.

Krebs, Landon M.

Gambino, Sarah R.

Hall, Raven E.

Fabian, Bryce V.

Lander, Kyle M.

Garris, Lauren E.

Hammar, McKenna F.

Fannerella, Rocco A.

Lander, Makayla N.

Glaser, Hannah R.

Harden, Olivia K.

Fox, Emma M.

LaVale, Payton M.

Grew, AVA E.

Hardman, Amanda S.

Fox, Phillip T.

Learn, Brandon S.

Harshman, Kaylee A.

Harrell, Liam K.

Free, Jamie E.

Mauro, Dominic G.

Hayes, Madison D.

Harrold, Bain W.

Gamble, Emily A.

Raynes, Mina L.

Hazlett, Rachael N.

Hawk, Alexis A.

Gareis, Dakoda M.

Repko, Cameron C.

Heveker, Jonathan J.

Heatley, Tyler D.

Gasper, Julian G.

Resnik, Saydee L.

Hoffner, Emma R.

Hendricks, Morgan M.

Green, Dakota J.

Schuck, Ryan W.

Hosni, Michael J. JR

Higgins, Molly R.

Guy, Kaitlin N.

 

Hunter, Collin J.

Hixson, Joshua J.

Hankey, Jacob M.

 

Juskowich, Morgan G.

Jeffries, Daniel R.

Harden, Joseph R.

 

Kane, Faith E.

Kapusta, Lucas G.

Hawthorne, Jordan

 

Kauffman, Landon

Kapusta, Riley R.

Held, Nathan A.

 

Kendall, Paige E.

Kubic, Evan T.

Hoffer, Quinley R.

 

Ketter, Kasey L.

Kuhns, Eleanor J.

Horchak, Maxwell J.

 

Kuhns, Brennan M.

Kulcsar, Alera K.

Jones, Jasiah T.

 

Manno, Nino S.

Kunkle, Kassidie L.

Kantner, Alyssa J.

 

Martz, Claire J.

Lingis, Jillienne L.

Kaup, Jocelyn M.

 

Mauro, Victoria M.

Lloyd, Tristan W.

Kraucz, Cathrene E.

 

Maury, Maggie C.

Macrania, Bret K.

Kunkle, Joshua D.

 

Molek, Abigail F.

Martin, Jackson J.

Lapham, Miranda R.

 

Murray, Alyssa L.

Martin, Julia J.

Marcieski, Ava M.

 

Niber, Madison L.

McClintock, Emily B.

Matovich, Brock M.

 

Norton, Kirston L.

Moore, Mason A.

McCloskey, Taylor E.

 

Orischak, Olivia J.

Mowry, Donovan M.

McDonald, Rebecca A.

 

Phillips, Alexa J.

Neill, Carrie G.

McGeary, Victoria W.

 

Phillips, Macey A.

Noel, Ella T.

McPeak, Princess S.

 

Pruett, Emma C.

Norton, Ashton B.

Miller, Eugene F.

 

Roll, Hannah R.

Norton, Triston J.

Morelli, Nicholas T.

 

Roll, Olivia H.

Palm, Renell M.

Nemetz, Michael H.

 

Savisky, Tessa N.

Palmiero, Gianna G.

Newman, Olivia M.

 

Shedlock, Abigail G.

Phillips, Braeden R.

Nichols, Brandon A.

 

Shedlock, Rebecca S.

Planey, Tyler J.

Paterra, Nolan E.

 

Smith, Brenda J.

Porter, Logan M.

Pavsek, Megan R.

 

Smith, Zachary L.

Ranf, Emily A.

Perkins, Mario T.

 

Spino, Anna K.

Rendulic, Aislinn E.

Peterson, Thomas J.

 

Spino, Sydney E.

Ritenour, Madison J.

Petrozza, Mckenna A.

 

Stawinski, Jacob D.

Ritson, Faith A.

Pizzutelli, Giana P.

 

Swauger, Daniel P.

Ritson, Joshua A.

Quinn, Keiran G.

 

Terzolino, Kelsi L.

Rudnik, Dylan J.

Raimondo, Isaiah

 

Thomas, Marah E.

Sawyers, Kaylee L.

Rayman, Angelina M.

 

Tuttoilmondo, Antonio

Shaffer, Fiona F.

Rayman, John R.

 

Ward, Dominick S.

Shevlin, Aidan J.

Rudnik, Christopher A.

 

Wheaton, Gage T.

Sowers, Callie J.

Shaffer, Serenity E.

 

Williams, Jocelyn V.

Sowers, Harrison P.

Smith, Ravahna A.

 

Woleslagle, Braden R.

Stallard, Landon D.

Stough, Alexis A.

 

Zeli, Luke A.

Stoner, Jaden D.

Suchacek, Faith A.

 

 

VanScoyoc, Joshua E.

Tatters, Charlie S.

 

 

Vinosky, Julia D.

Terzolino, Anthony J.

 

 

Wagner, Ryder L.

Tompkins, Alexandra

 

 

Wagner, Seneca L.

Tumulty, Nolan P.

 

 

Waryanka, Sydney M.

Weaver, Christian J.

 

 

Wells, Xavier O.

Weber, Jaylynn N.

 

 

Zheng, Benson

West, Ryan T.

 

 

 

White, Cameron J.

 

 

 

York, Hannah E.

 

 

 

Young, Laken D.

 

 

 

Zadroga, Noah Z.

 

 

 

Zaya-Burkett, Ryan A.

 

 

 

Zola, Tanner M.

 

 

 

Zuzo, Isabella M.

CLOSE